top of page

Kaip naršyti?

 

Pasauliniame tinkle galima rasti milijonus spalvotų puslapių su tekstais, paveiksliukais, nuotraukomis ir muzikos įrašais. Tokie puslapiai vadinami tinklalapiais, juos galima vartyti internete.

Tinklalapiai jungiami į svetaines. Svetainė - tai bendra tema susietų tinklalapių visuma.

Interneto naršyklė yra kompiuterio programa, leidžianti matyti tiklalapius, kuriuos galima atverti kompiuterių tinkle. Populiariausios naršyklės yra šios: Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox. Naršyklių programos yra labai panašios, išmokus dirbti su viena, labai lengva išmokti ir su kita.

Kai interneto naršyklės adreso lauke surenkamas adresas, programa suranda atitinkamą interneto svetainę. Kiekviena interneto svetainė turi savo adresą

Adreso sudedamosios dalys parodytos čia: 

Dažniausiai naudojamas protokolas yra http, bet gali būti ir kitokių protokolų: ftp, https, news ir kt. Dešinysis brūkšnys / atskiria adreso dalis vieną nuo kitos.

Informacija tinklalapyje užrašoma specialiu būdu - hipertekstu. Tinklalapiai tarpusavyje susiejami specialiais ryšiais, vadinamais saitais. Nuvedus pelės žymeklį ant pasirinkto saito ir paspaudus kairįjį pelės klavišą, žiniatinklio naršyklėje atsiveria naujas tinklalapis. 

Kad nereikėtų mėgstamiausių interneto svetainių adresų užsirašinėti ant popieriaus, juos galime išsaugoti naršyklėje. Tam skirta speciali svetainių adresų saugykla adresynas

Serveriai - galingi kompiuteriai, kurie internete atlieka labai svarbią funkciją. Jie teikia naudojimosi internetu paslaugas, sudaro sąlygas internetui veikti.

bottom of page