top of page

7 klasių mokiniai per lietuvių k. pamokas rašė rašinėlius
„Kas nutiktų, jei pasaulyje visiškai dingtų internetas?".

Pristatome  įdomiausias mintis rastas mokinių darbuose.

Gabrielė K. 7B

„Tarsi internetas būtų koks nors stebuklas, iš tikrųjų taip tikrai nėra! Būti priklausomam nuo interneto yra labai blogai.“

Roberta I. 7b

„Jeigu pasaulyje nebūtų interneto, manau, visi žmonės būtų laimingesni, laisvesni, nebūtų užsikrovę darbais, žaidimais, nebūtų tiek patyčių, vaikai dažniau eitų į lauką, pasaulis būtų spalvingesnis.“

Milita J. 7b

„Tu pats turi būti atsakingas už save, už savo asmeninius duomenis. Kartu kurkime geresnį ir saugesnį internetą!“

Neila S. 7b

„Mes labai daug laiko praleidžiame prie telefonų, kompiuterių, nors turėtume mėgautis, džiaugtis gyvenimu.“

Gabrielė U. 7B

„Be interneto vasarą daugiau maudytumės, rudenį žaistume su medžių lapais, žiemą daugiau nulipdytume sniego senių, pavasarį daugiau pasivaikščiotume.“

Paulius V. 7b

„Be interneto laisvesnis gyvenimas taptų, nes būtum užtikrintas, kad niekas tavęs neseka.“

Simona B. 7b

„Jeigu moki atsakingai ir supratingai elgtis internete, tai tada nėra ko bijoti.“

Tomas S. 7b

„Interneto dingimas – tai milžiniška katastrofa.“

Goda A. 7B

„Jei neliktų interneto, gal daugiau dėmesio skirtume šeimai, draugams? O gal paimtumėm knyga, kuri taip seniai lentynoje – net apdulkėjusi? O gal atrastume laiko tam, kas seniai užmiršta?“

Vilius M. 7b

„Jei pasaulyje nebebūtų interneto, žmonės tiesiog būtų saugesniir nebūtų jokių dėl interneto kylančių problemų. Bet taip pat būtų chaosas.“

Lukas B. 7b

„Be interneto daug žmonių prarastų darbus arba net visus pinigus, nes jie dirba internete. Didelė pasaulio dalis bankrutuotų, nustotų dirbti daugelis parduotuvių, žmonės nebeturėtų stiliaus. Būtų liūdna.“

Neringa K. 7b

„Kartais galime gauti nemalonią žinutę ar komentarą, į tokius dalykus nereikia kreipti dėmesio, iš karto blokuokite šitą žmogų.“

Emanuela P. 7B

„Jeigu neliktų interneto, žmonės labiau bendrautų, linksmesni būtų, energingesni, daugiau laiko praleistų su šeima.“

Lukas Laimutis P. 7b

„Be interneto žmonės daugiau išeitų į lauką ir susirastų ko nors įdomesnio negu sėdėjimas internete visą dieną. Pasaulis būtų geresnė vieta.“

Liepa T. 7b

„Internetas – puikus informacinių šaltinių lobynas, bet jame elgtis reikia atsakingai ir pagarbiai.“

Urtė Š. 7b

„Be interneto gyveno mūsų seneliai, proseneliai, proproseneliai. Ir manau, kad jie buvo daug artimesni, sveikesni ir lainingesni, nes rasdavo laiko bendrauti gyvai, o informaciją gaudavo iš spaudos, knygų ir radijo.“

Aidoras D. 7a

Vieną dieną gyveno žmogus, priklausomas nuo interneto, jo vardas buvo Jonas. Jis  kiekvieną dieną po pamokų grįžęs namo praleisdavo laiką prie kompiuterio žaisdamas internetinius žaidimus, nekreipdavo dėmesio net į savo katę.

  Kai vieną dieną dingo internetas visame pasaulyje, jis sunerimo, galvojo, kad internetas dingo tik jam, tad praleido visą dieną kniaukdamas mamai į ausį, kad jis negali žaisti žaidimų. Kitą dieną jis nuėjo pas savo draugą Petrą ir pasakė:

  • Man dingo internetas, dabar neturiu, ką veikti!

  • Na ir kas, kad dingo, išeik į lauką ir pažaisk slėpynes, ar kitus žaidimus.

  • Bet aš nemoku,- pasakė Jonas.

  • Tai mes tave išmokysim,- rodydamas į savo draugus kieme nuramino Petras.

 Nuo tada Jonas visą laiką praleidžia lauke su draugais žaisdamas slėpynes ir kitus lauko žaidimus ar žiūrėdamas televizorių namuose. Net kai vėl veikė internetas, jis atlikdavo jam užduotus namų darbus ir eidavo į lauką susitikti su draugais ir žaisti žaidimų.

Karlas G. 7a

Gyvenimas be interneto atrodytų keistai, nes mes, vaikai, esame pripratę prie elektronikos. Manau, sustiprėtų tarpusavio ryšiai, dažniau išeitumėme į lauką, su tėvais daugiau bendrautumėme, skaitytumėme knygas, pieštumėme piešinius, rašytumėme dienoraščius. Vieną sykį ir man taip buvo atsitikę, dingo ir internetas, ir elektra. Tai su šeima užsidegėme žvakę, kalbėjomės, žaidėm, juokėmės, bet elektronikos NEBUVO.

Giedrė S. 7a

Kai mano mama buvo maža, interneto kiekvienuose namuose nebuvo. Jis nepstebimai tapo mūsų gyvenimo dalimi ir mūsų karta jau nebeįsivaizduoja gyvenimo be jo. O jeigu dingtų internetas?..

    Praeitų diena, dvi dienos, savaitė po interneto dingimo. Garantuoju, kad vaikų būtų pilnas kiemas, kaip būdavo mamos vaikystės laikais. Turbūt, iš neturėjimo ką veikti, pradėčiau skaityti knygas. Jos būtų didžiausias laiko pratempimas. Smarkiai tikėtina, kad daugiau laiko skirčiau namų darbams.

    Bet nemanau, kad internetas dingtų ilgam. Nenustebčiau, jei naujasis internetas atsirastų jau kitą dieną. Juk mes 21a. be interneto esame niekas. Pasaulyje būtų tikras chaosas. Juk pusė šiuolaikinių technologijų yra valdomos internetu. Net maistas yra gaminamas internetu. Šviesoforai yra taip pat valdomi internetu, tai ko mes galime tikėtis gatvėse?! Mažiau žinotume, kas vyksta pasaulyje. Tokiu atveju turėtų žlugti ir ekonomika, juk didžioji mūsų pinigų dalis yra internetiniuose bankuose. Taip pat daugybė žmonių prarastų darbus. Nes šiais laikais beveik visi darbai reikalauja interneto prieigos. Net mokyklai šiais laikais  reikia interneto. Nes dėl pandemijos negalime lankyti ir mokytis kaip 2019 metais.

Miglė B. 7a

Aš manau, gyvenimas be interneto būtų visai kitoks, žmonės labiau bendrautų, daugiau veiklų užsiimtų, pvz: pieštų, rašytų. Galėtų netgi knygą parašyti apie tai, ką veikia, kai nėra interneto arba kaip gyvenimas pasikeitė. Žmonės jau yra priklausomi nuo telefonų, tai būtų labai sunku jiems išbūti be jų. O dabar apie blogus dalykus. Be interneto negalėtumėm su niekuo susisiekti, net ir tada, jei kažkas nutiktų. Be interneto nelabai būtų, ką veikti, tai turėtumėm sugalvoti užsiėmimų. Nebematytumėm pasaulio žinių, nebežinotume, kas nutinka. Po kiek laiko žmonės, mano manymu, tikrai be interneto išgyventų, tiesiog reiktų veiklą susirasti, jei nebūtų pandemijos, tai ir susitikti su draugais galėtų.

Martynas B. 7a

Internetas šiais laikais daug kur naudojamas. Pirmiausia internetas mums padeda bendrauti tarpusavyje. Šiuo metu internetu vyksta nuotolinis mokymasis, kai kurie darbuotojai dirba savo darbą nuotoliniu būdu. Taip, internetas reikalingas, norint užsiregistruoti pas gydytojus, internetu yra išrašomi elektroniniai vaistų receptai. Yra nemažai prekybos centrų, kurie turi internetines parduotuves. Taigi, dingus internetui, viso šito neįmanoma būtų vykdyti. Dauguma žmonių mėgsta skaityti laikraščius, žurnalus ir knygas internete. Internetas suteikia galimybę žiūrėti filmus bei ivairias informacines laidas. Galima greitai surasti ivairios informacijos. Taip pat vaizdo pokalbiai ir konferencijos vyksta naudojant internetą. Jaunimas mėgsta laisvalaikį leisti internete žaidžiant žaidimus arba žiūrint "Youtube" vaizdo įrašus. Taigi, jei dingtų internetas, tikriausiai jie neturėtų, ką veikti.
Taigi, šiuolaikiniame pasaulyje dingus internetui, tikriausiai prasidetų sumaištis ir įvairūs trikdžiai.

Gabija M. 7a

Dingus internetui, manau, jog labiausiai nukentėtų vaikai, nes žinome, kaip vaikai mėgsta naudotis juo labiausiai, ypač žaisti žaidimus ir t.t. Nebegalėtume susiskambinti vaizdu su artimaisiais iš kitų šalių. Nebefunkcionuotų jokios internetinės svetainės. Jei vėl reikėtų izoliuotis nuo kokios nors pandemijos, kaip pratęstumėme mokymąsi? Manau, jog be interneto žmonės pradėtų atrasti naujų pomėgių ir visokios kitokios veiklos. Gal kiti pradėtų siekti savo tikslo, o ne sėdėtų prie interneto ir atidėtų svajones. Žmonės būtų atviresni vienas kitam, gal draugiškesni. Naktį kai kurie žmonės net nemiega ir telefonu naršo internetinius puslapius ir tada ryte atsibunda išvargę. Jei interneto nebūtų, niekas taip vėlai naktį nežaistų telefonu. Tačiau be interneto neitų perduoti svarbios informacijos.

Milda V. 7a

Seniau šiame pasaulyje nebuvo jokio interneto. Viskas vykdavo kur kas lėčiau ir buitis būdavo daug sunkesnė. Tačiau, kai žmonės išrado internetą, susisiekimas, bendravimas, prekyba ir visa kita gerokai palengvėjo ir pagreitėjo.

      Jeigu staiga dingtų internetas, žmonėms būtų labai sunku susisiekti, žmonės, ko gero, grįžtų prie popierinių laiškų. Prekyba internetu irgi sustotų, jeigu norėtum nusipirkti produktų iš kitos šalies, tikrai to lengvai nepadarytum. Tuo atveju geriausia idėja būtų nuvažiuoti į gretimą turgų ar parduotuvę. Be interneto negalėtų savo darbo dirbti influenceriai ir visi kiti žmonės, kurių darbas priklauso nuo interneto. Šiais laikais vaikai ir paaugliai dažniausiai sėdi namuose sulindę į kompiuterio ar telefono ekraną. Jeigu dingtų internetas, jie būtų priversti išeiti į lauką, o tai labai gerai, nes be naršymo internete, filmų žiūrėjimo ar kompiuterinių žaidimų, šiuolaikiniams vaikams ir paaugliams būtų sunku susirasti veiklos. Visa tai turėtų ir pliusų, manau, kad žmonės, neturėdami užimtumo, pradėtų sportuoti, daugiau būtų gryname ore, atsikratytų priklausomybių, sustiprintų imunitetą.

       Internetas mums labai padeda atlikti įvairius darbus, suteikia galimybę apsipirkinėti kur tik norime, pagreitina susisiekimą. Suteikia lengvesnį bendravimą. Turbūt neįsivaizduotumėme savo gyvenimo be interneto.

Eimantas D. 7a

Mano nuomone, tikriausiai mažesni vaikai būtų daug labiau nervingi, o senesni žmonės nekreiptų dėmesio į tai, nes jie užaugo be interneto. Tie žmonės, kurie be interneto negali gyventi, jie tikriausiai pultų į depresiją. Bet turėtų būti ir gerų dalykų. Žmonės pradėtų daugiau laiko praleisti lauke, nebesėdėtų prie kompiuterių. Mobilūs telefonai nebetektų reikšmės, pradėtumėme naudotis laidiniais telefonais dėl susisiekimo su kitais. Man tikriausiai būtų labai sunku prisitaikyti prie tokio gyvenimo, kadangi aš užaugau su internetu ir tikriausiai daug daugiau laiko tektų leisti su draugais lauke.

Justas I. 7a

Buvo tiesiog eilinė diena pasaulyje, kol neįvyko kažkas labai keisto, pykšt! Visame pasaulyje buvo atjungtas internetas, tiesiog... dingo! Tėvai, vaikai buvo labai nustebę, argi kažkas atėjo į jų namus ir atjungė internetą? O gal žiurkės laidus nugriaužė?!

    Žmonės susisiekę sms žinutėmis suprato, kad ne jiems vieniems atjungė, bet visame pasauyje dingo. Vaikai buvo nuliūdę ir nudžiugę vienu metu. Nudžiugę, nes nereikės jungtis į pamokas, o nuliūdę, nes nebegalės pažaisti žaidimų. O senesni žmonės nekrepė į tai dėmėsio:

- Nėra ir nereik! Gal vaikai bent kartą išlįs iš savo namų.

Kaip pasakė, taip ir buvo. Vienas išėjo į lauką, pasikvietė draugą per sms, išėjo ir anas, tas pasikvietė kitus draugus per sms, ir taip toliau. Kai susirinko būrys vaikų, jie ėjo žaisti su kamuoliu. Vieną dieną pažaidė ir daugiau nebežaidė. Norėjo žaisti kompiuterinius žaidimus, bet gi nėra interneto ir pažaisti negali. Suaugę žmonės irgi nerimavo dėl dingusio interneto, ir nežinojo, ką daryti. Susitikti su šeimos nariais negali dėl viruso. Toks jausmas, kad dėl tokio nuobodžiavimo gali numirti! Nei vaikai neturi, ką veikti, nei tėvai, tiesiog košmaras! Po kelių nuobodžių savaičių internetas iš niekur nieko vėl atsirado.

Tai tiesiog įrodymas, kad jei nebūtų interneto, būtų labai nuobodu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms.

Greta G. 7c

Pirmiausia reiktų paminėti, kad internetas- tai pasaulinis kompiuterių tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. Esu įsitikinusi, kad daugelis iš mūsų esame mąstę, kaip atrodytų pasaulis be interneto.

  Šiuolaikiniame pasaulyje neišgyvename be interneto. Jis mums reikalingas visur: darbe, moksluose, mūsų kasdienybėje. Be interneto negalėtume naudotis navigacija, sužinoti informacijos. Būtų neįmanoma greitai susisiekti. Aš gyvenimą be interneto įsivaizduoju kaip chaosą. Jeigu dabar  dingtų internetas, aš manau, kad visi pradėtų panikuoti. Dabar, kuomet yra karantinas ir visi dirbame iš namų, visiems reikia kompiuterių, telefonų ir interneto. Jiems dingus visas darbas sustotų, būtų daug sumaišties. Tačiau, mano nuomone, jeigu žmonės nežinotų, kas tai yra, to jiems nereikėtų.

Justė P. 7c

Jei pasaulyje visam laikui dingtų internetas?... Tai klausimas, apie kurį niekas negalvoja. Gal dėl to, jog niekas nesvarsto, ar tai įmanoma? O gal dėl to, kad visi bijo tokio įvykio?.. Nes internetas didelis ir galingas, jį panaikinti būtų labai sudėtinga. Tačiau galime apie tai pasvarstyti.
   Daug kas mano, jog internatas, technologijos sugadino mus, vaikus. Kad dabartinė paauglių karta yra pati blogiausia, nes mažai bendraujame vieni su kitais gyvai bei ,,neišlendame“ iš savo kompiuterių ir mobiliųjų telefonų. Daugelio suaugusiųjų nuomone, dingus internetui, pradėtumėme kalbėtis vieni su kitais ir žvelgtumėm į pasaulį kitaip nei dabar. Taptume laimingesni, kadangi praleistume daug laiko saulėje, o ne tamsiame kambaryje. Taptume draugiškesni ir ne tokie niūrūs ir pikti. Anot daugelio senolių: „internetas ir technologijos sukurtos pačio Velnio“ . Ką jis reiškia man (bei, tikriausiai, kitiems vaikams taip pat)? Manau,  pradingus internetui, mes tikrai nepasidarytume laimingesni, nepamatytume pasaulio gražesnėmis spalvomis... Priešingai. Mes pasidarytume dar labiau piktesni. Didžiulė tikimybė, jog daug kas numirtų iš nuobodulio. Manau, kad galėtų prasidėti savižudybės ar žudynės. Tad palikime viską taip, kaip yra, su internetu, nes viskas tiesiog tobula!

Aiva L. 7c

Aš įsivaizduoju pasaulį be interneto labai gražų, daug žmonių parkuose. Žmonės pradėtų daugiau bendrauti akis į akį. Praleisdami daugiau laiko lauke, pradėtų daugiau sportuoti ir taptų sportiškesni. Ir daugiau vaikai praleistų laiko su šeima, žmonės geriau išsimiegotų. Jie išeitų iš namų ir keliautų. Žmonės rašytų laiškus ranka. Mano manymu, pradėtų skaityti daugiau knygų. Galbūt išnykus internetui, žmonėms būtų sunkiau skleisti melagingą informaciją, ir neliktų kibernetinių sukčių.

Neringa B. 7c

O, kada nors susimąstėte, kas būtų, jei staiga dingtų internetas? Internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, internete mes galime rasti viską, ko norime, tai lyg didžiulis informacijos kiekis tiesiai mums ant pirštų galų. Beveik visi iš mūsų naudojasi internetu, jame mes galime rasti pagalbos namų darbams, darbui...taigi, kas nutiktų, jeigu staiga to nebegalėtume gauti?    Jeigu dingtų internetas, manau, mes visi išgyventume, nes žmonės seniau visai neturėjo nieko, net kažką panašaus į internetą, bet ar tai reiškia, kad jų gyvenimas buvo mažiau vertas negu mūsų? Aišku, iš pradžių kiltų didelis chaosas, vis dėlto mes prarastume tokį svarbų dalyką...Interneto pagalba mes visi galime mokytis ar dirbti. Reikia nepamiršti ir to, kad žmogus yra linkęs prisitaikyti kaip ir dauguma gyvūnų. Žmogus yra protingiausias gyvūnas žemėje, jisai ir sukūrė internetą, tai tikrai rastų būdą, kaip išgyventi ir be jo, o gal netgi  sukurtų jį iš naujo, o gal sukurtų kažką kitokio nei internetas, o gal tiesiog rastume būdą, kaip jį grąžinti.

Tęsinys kitame langelyje >

Neringa B. 7c

Aišku, tai užtruktų labai ilgai ir reiktų laiko, kol prisitaikytume prie tokio gyvenimo. Vieniems žmonėms būtų lengviau, kitiems- sunkiau ir pastariesiems reikėtų psichologo pagalbos. Tikriausiai pradėtume ir daug daugiau knygų skaityti, nes skaitydamas gali rasti labai daug informacijos kaip ir internete. Pradėtume daugiau eiti į lauką, nes namuose nebūtų labai daug veiklos,gal netgi pradėtume daugiau judėti. Aišku, nebūtų visiškai nuobodu, pavyzdžiui, vis dar galėtume žiūrėti televiziją, nes palydovinei televizijai nereikia interneto arba vis dar galėtume susiskambinti laidiniu telefono skambučiu. Aišku tai, kad prarastume daug, nes dauguma žmonių  dirba internete, tai reikštų, kad  daug žmonių prarastų savo darbus, o tai būtų didelė problema, daugeliui žmonių tektų ieškotis kito darbo ar netgi mokytis dirbti kitaip.

    Mums tai tik įrodo, koks internetas yra svarbus, nes mes paprasčiausiai esame prisitaikę  taip gyventi, jeigu jo niekada niekas nebūtų sukūręs, tai mums jo ir nereikėtų, mes paprasčiausiai būtume taip prisitaikę  gyventi ir viskas būtų gerai. Tiksliai negalime pasakyti, kas ir kaip konkrečiai būtų, jei internetas iš tikrųjų imtų ir dingtų, tad galime tik spėlioti, kas nutiktų ir tikėtis, kad spėlionės ir liks spėlionėmis.

Irtas B. 7c

Internetas gali išgelbėti tavo gyvenimą ir pamokyti naujų dalykų.

Jeigu nebūtų interneto, nebūtų youtube, online žaidimų, netflix, google play, app store, facebook, messenger, twitter, instagram, tik tok, google t.t.

   Internetas labai svarbus dabar per karantiną. Negalima eiti į mokyklą, bet dabar einam į pamokas per internetą, naudojame zoom, teams programas.

Eividas D. 7c

Jei neliktų interneto, gyvenimas labai stipriai pasikeistų. Žmonės daugiau praleistų laiko gryname ore. Gyvenimas  taptų nuobodesnis, bet daug sveikesnis ir gražesnis. Neliktų virtualaus susisiekimo su visu  pasauliu. Nebegalėtumėme bendrauti inetrnetu su toli gyvenančiais pažįstamais, draugais. Žmonės daug labiau įsijaustų į normalų gyvenimą. Jei dingtų internetas, mažiau žmonių sėdėtų telefonuose ir prie kompiuterių, žmonių akys būtų daug sveikesnis. Ir patys žmonės būtų daug labiau savimi patenkinti.

bottom of page