top of page
vezaic.png
as.png

Vėžaičių pagrindinėje mokykloje vasario 8- 12 dienomis vyko Saugesnio interneto savaitė. Jos metu mokiniai išklausė paskaitą ,,Melagienų (ro)botai" (?, nes kiek žinau neįvyko!!!) su kūrybinių industrijų fakulteto dekane, dr. Živile Sederevičiūte-Pačiauskiene. Aktualią paskaitą „Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: kaip atpažinti ir apsiginti?”. Paskaitą skaitė Justina Maciūnaitė, kūrybinių industrijų fakulteto lektorė, portalo “Delfi” žurnalistė. Dalyvavome pokalbiuose, debatuose „KURIAME SAUGŲ INTERNETĄ KARTU“. 8 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo “Cyberthon 2021paskaitų cikle, praktiniuose užsiėmimuose ir užduočių sprendime. Pamokų metu ruošė pristatymus apie saugų naršymą internete, gamino-konstravo skrajutes, piešė plakatus pradinukams.

 

„Saugus su IT “ būrelio vaikai su mokytoja Lina Lapinskiene sukūrė žodžių debesį - meškiuką, kuriame sudėliojo kilusias mintis apie internetą.

4 b klasės mokiniai susikūrė skaitmeninį autoportretą, kurį atsisiuntė į savo įrenginį (kompiuterį, telefoną) ir žaidžiant žaidimus ar viešinant savo profilio nuotraukas galės panaudoti vietoj savo asmeninės fotografijos.

Visos saugesnio interneto savaitės metu mokytoja skatino stebėti edukacines pamokėles („Internetiniai žaidimai. Asmeninė informacija internete. Žalingas turinys internete.  Internetiniai draugai.“), kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo su vaikais, kaip internete būti saugesniems. Ketvirtokai peržiūrėjo ir parašė savo nuomonę apie edukacines pamokėles.

Mokinių mintys:

„Peržiūrėjus vaizdo įrašą aš supratau, kad negalima tyčiotis internete. Šis filmukas moko elgtis su kitais taip, kaip norėtum, kad tu tavim elgtųsi. Dar filmukas moko, nesiųsti savo duomenų nepažįstamam žmogui.“ (Gabija J.)

„Aš sužinojau, kad negalima būti priklausomam nuo žaidimų. Reikia pasiskirti laiką, kiek aš galiu per dieną žaisti. Jeigu žaidimas pasiūlo ką nors nusipirkti, būtina pasitarti su tėvais.“ (Marta S.)

„Aš žinau, kad norint apsisaugoti nuo internetinių virusų reikia blokuoti reklamas. Jeigu nori būti nepriklausomas nuo internetinių žaidimų reikia stengtis vieną valandą ir daugiau per dieną laiko praleisti lauke su draugais, skaityti knygas, vaikščioti parke ir sportuoti. Aš esu šiek tiek priklausomas nuo internetinių žaidimų.“ (Raigardas K.)

„Aš supratau, kad socialiniuose tinkluose negalima skelbti el. pašto adreso, telefono nr., namų adreso ir mokyklos pavadinimo. Taip pat negalima filmuoti ar fotografuoti ką mama, tėtis, brolis turi. Pavyzdžiui, įdėti nuotrauką su nauju televizoriumi ir pasakyti, kad mes nusipirkome naują televizorių. Ir dar reikia užsidėti sudėtingą slaptažodį.” (Ugnė V.)

Antrokai vadovaujami mokytojos Ritos ir visą savaitę kasdien žiūrėjo edukacinius filmukus, kaip saugiai elgtis internete. Liko patenkinti, kad sužinojo daug naujo.

Mokytoja Ligita su antrokais, prisijungdami prie ,,Saugesnio interneto savaitės“, buvome pasipuošę mėlynais marškinėliais, taip primindami sau ir draugams, namiškiams, kad visada būtume saugūs ir atidūs internetinėje erdvėje. Visi kartu žiūrėjome edukacines pamokėles: ,,Asmeninės informacijos skelbimas internete“, ,,Žalingas turinys internete“. Po to vyko diskusijos. 

Mokytoja Laima su 9-okais per SEU pamoką aptarėme asmeninės atsakomybės reikšmę, bendraujant įvairiose Internetinėse platybėse. Kokią žalą žmogus padaro pirmiausia sau, o po to ir aplinkiniams.

Anglų kalbos pamokose, mokėmės kurti tinkamo ir pozityvaus turinio komentarą 7-oje klasėje, mokėmės rašyti Blogą, pagal įžangos, dėstymo ir apibendrinimo kriterijus 9, 10 klasėse, rašo mokytoja Diana

5 ir 7 klasėje vestos pamokos, „Saugus elgesys internete“. Užduotys: paruošti plakatus, paveikslus, skrajutes „Saugaus interneto“ tema, rašo Žmogaus saugos dalyko mokytojas Kęstutis

Istorijos mokytojas I. Kasparas dalyvavo paskaitoje ,,Atsparumas dezinformacijai: istorinės praeities vertinimų kolizijos". Paskaitos informacija buvo pasidalinta su mokiniais apie dezinformacijos ir manipuliavimo viešąja nuomone pavyzdžius internetinėje erdvėje.

8 klasės mokiniai su mokytoja K. Tamošauskiene anglų k. pamokoje aptarė problemas, susijusias su kompiuteriniais virusais epaštuose dėl šlamtlaiškių, kurių tikslas yra pavogti vartotojo konfidencialius duomenis:prisijungimo vardus,slapyvardžius, saugumo kodus, siūlydami atverti prie laiško pridėtus  antivirusinių programų naujinius. Netikrieji virusai(HQAX) yra laiškuose, kuriuose prašoma persiųsti laišką kitam vartotojui. Virusai tokiuose laiškuose tap pat gali pakenkti: neleisti atlikti kai kurių operacijų, ištrinti kai kurias bylas ir t.t. Kaip išvengti? Pastebėjus tokius laiškus, patariama nedelsiant pašalinti.

Aukščiau minėtų problemų aptarimas, jų įvardijimas buvo naudingas tam, kad ateityje būtume budresni ir išvengtume nemalonumų.

IT mokytojas Virginijus Jonauskas

bottom of page